Preskočiť na obsah

Medzinárodné majstrovstvá tob 2023

Po 7 rokoch sa dňa 30. 09. 2023 opäť v našej obci uskutočnia Medzinárodné majstrovstvá v turisticko-orientačnom behu (TOB) za účasti približne 170 pretekárov zo Slovenska a Českej republiky, ktoré organizuje Sekcia mládeže Klubu slovenských turistov. Realizáciou bolo poverené občianske združenie Priatelia Kysúc a záštitu prevzala obec Nesluša.

Našu obec bude reprezentovať najpočetnejšia skupina 18 pretekárov z oddielu Priatelia Kysúc. Prví pretekári vyštartujú z futbalového ihriska o 11:00, intervalový štart bude prebiehať cca do 13:00. Trate dlhé 2,5 km pre najmladších, 4 km pre žiactvo a 6,6 km pre dorast a dospelých sú pripravené na lúkach a v lesoch v okruhu 2km od futbalového ihriska smerom na Majtánky  až k lyžiarskemu vleku a pohyb pretekárov sa predpokladá v týchto oblastiach cca do 14:00 hod.

Pozývame občanov našej obce, aby povzbudili a podporili pretekárov a zároveň žiadame o pochopenie pri obmedzení cestnej premávky od obecného úradu smerom na Majtánky.

Všetky potrebné informácie nájdete na plagáte nižšie