Preskočiť na obsah

Výsledky turistických pretekov z 30. apríla 2015 + fotogaléria

Dňa 30.04.2015 Rodičovská rada pri Základne škole v Nesluši spoločne s vedením školy pripravila pre deti 4. až 9. ročníka turistické preteky.

Pri organizácii významne pomohlo aj OZ „PRIATELIA KYSÚC“, ktoré zabezpečilo výstavbu trate a priebeh samotných pretekov. Žiaci súťažili v zmiešaných trojčlenných družstvách v dvoch kategóriách (I. kategória 4. – 6. ročník, II. kategória 7. – 9. ročník). Na približne 1 500 m dlhej trati plnili rôzne disciplíny – hod kriketovou loptičkou na cieľ, poznávanie miestnych drevín, prechod lanovou lavičkou, orientáciu mapy pomocou buzoly, poznávanie slovenských miest a kultúrnych pamiatok, poznávanie turistických a topografických značiek, plazenie. Členovia prvých troch družstiev v obidvoch kategóriách boli odmenení pamätnými diplomami a vecnými cenami, ktoré zabezpečila Rodičovská rada. Treba dúfať, že vydarené podujatie sa podarí spoločnými silami zorganizovať aj o rok.

Priatelia Kysuc-preteky-10

Po skončení pretekov OZ „PRIATELIA KYSÚC“ pripravilo na rovnakej trati preteky pre malé deti a tých, ktorý si chceli vyskúšať zdolať bežeckú trať s plnením úloh sám. Pretekov sa zúčastnilo 35 pretekárov v rôznych kategóriách. Tí najstarší plnili aj ďalšiu disciplínu, ktorou bola orientácia a beh podľa azimutu. Víťazi boli odmenení hodnotnými medailami.

Výsledky pretekov nájdete v dokumentoch, ktoré si stiahnete tu -> Výsledky pretekov